CEMI - Centar za monitoring i istraživanje

Održana prva radionica o političkim pravima i političkoj participaciji manjina u Crnoj Gori

10. Nov. 2025. u novosti

Centar za monitoring i istraživanje CeMI je 7. novembra u PR Centru u Podgorici uspješno organizovao prvu radionicu posvećenu političkim pravima i političkoj participaciji manjina u Crnoj Gori. Predavač na radionici bio je dr Nenad Koprivica, istaknuti stručnjak iz ove oblasti.

Među učesnicima/ama su bili predstavnici i predstavnice nacionalnih savjeta manjina, lokalnih i državnih institucija, organizacija civilnog društva, kao i studenti.

Cilj radionice bio je unaprijediti znanje učesnika o političkim pravima manjina i značaju njihovog aktivnog učešća u procesu donošenja odluka. Kroz interaktivne diskusije, praktične primjere i zajednički rad, učesnici su imali priliku da se upoznaju sa pravnim okvirom i mehanizmima političke participacije na lokalnom i nacionalnom nivou. Takođe su analizirani ključni izazovi i mogućnosti za unapređenje položaja manjina u Crnoj Gori.

Ova edukacija predstavlja važan korak ka jačanju demokratskog procesa, unapređenju političke participacije manjina i izgradnji inkluzivnog društva u Crnoj Gori.

Radionica je realizovana u okviru projekta „Glas bez barijera: do veće političke participacije manjina“, koji CeMI sprovodi u partnerstvu sa NVO Romska organizacija mladih „Koračajte sa nama – Phiren Amenca“, uz finansijsku podršku Ministarstva ljudskih i manjinskih prava.

Media prilozi